Overslaan en naar de inhoud gaan

Doorheen de eeuwen

Cover Glabbeek doorheen de eeuwen

Het nieuwe boekje over de dorpsgeschiedenis “Glabbeek doorheen de eeuwen” werd samengesteld door burgemeester Peter Reekmans. Deze nieuwe brochure Glabbeek doorheen de eeuwen is na De Eerste Wereldoorlog in Glabbeek (2014) en De Tweede Wereldoorlog in Glabbeek (2015) al het derde boekje dat het gemeentebestuur over het lokaal erfgoed tot stand brengt. In dit nieuw boekje brengt burgemeester Peter Reekmans heel wat -vaak voor vele inwoners onbekende- verhalen over de geschiedenis van ons dorp van de middeleeuwen tot vandaag terug tot leven. Ook het ontstaan van heel wat historische locaties in Glabbeek en alle deelgemeente komen er in aan bod. Het gemeentebestuur wil met deze herinneringseducatie onze geschiedenis ook laten verder leven bij de toekomstige generaties. Het lokaal erfgoed doen verder leven is een belangrijke taak voor ons als gemeentelijke overheid. Wie de geschiedenis niet kent is gedoemd ze te herhalen luidden de wijze woorden van schrijver-filosoof Georges Santayana. Het is onze democratische en menselijke plicht dat we zorgen dat ook zij die na ons komen, achterom kijken en lessen trekken uit de geschiedenis. Daarom investeren we als gemeentebestuur met beperkte financiële middelen fors in het conserveren van ons lokaal erfgoed met uitgaven zoals deze die we ook ter beschikking stellen aan alle basisscholen in onze gemeente.

Alle inwoners kregen een gratis exemplaar in hun brievenbus. Iedereen kan ook een gratis exemplaar bekomen op het gemeentehuis en in de gemeentelijke bibliotheek.


Een uitgave van: Gemeente Glabbeek
Download hier: Glabbeek_doorheen_de_eeuwen.pdf